Aplikacje dla osób starszych. Jakie powinny być na ich telefonach komórkowych? 

W dzisiejszych czasach smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia, a ich różnorodne aplikacje ułatwiają nam codzienne czynności. Niezależnie od wieku, seniorzy również mogą skorzystać z korzyści wynikających z używania smartfonów. Dlatego ważne jest, aby seniorzy mieli dostęp do odpowiednich aplikacji, które pomogą im w codziennym funkcjonowaniu i zapewnią im bezpieczeństwo.

Przypomnienia o lekach

Aplikacja, która powinna znaleźć się na smartfonie seniora, są przypomnienia o lekach. Dla wielu starszych osób, regularne przyjmowanie leków jest nieodłącznym elementem życia. Jednakże, pamiętanie o każdej dawce może być trudne, zwłaszcza jeśli senior ma wiele różnych leków do przyjmowania w różnych porach dnia. Dlatego warto skorzystać z aplikacji, które pomogą w organizacji i przypominaniu o przyjmowaniu leków.

Przypomnienia o lekach to aplikacje, które umożliwiają ustawienie powtarzających się alarmów i przypomnień o przyjmowaniu leków. Wystarczy wprowadzić informacje na temat danego leku, takie jak nazwa, dawka i godzina przyjmowania, a aplikacja powiadomi seniora o konieczności zażycia leku.

Ortomedico.pl

Ortomedico.pl to plaformowa do realizacji zleceń NFZ, która oferuje szeroki wybór wyrobów chłonnych, stomijnych i urologicznych. Dzięki temu serwisowi, pacjenci mogą zamówić potrzebne produkty medyczne bez wychodzenia z domu. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnościami lub ograniczeniami mobilności.

KtoMaLek

Kolejną ważną aplikacją dla seniorów jest KtoMaLek. Jest to narzędzie, które umożliwia sprawdzenie informacji o lekach dostępnych na polskim rynku.

SerniorApp

SeniorApp to aplikacja na smartfony przeznaczona dla osób szukających pomocy w sprawach życia codziennego. Dzięki niej seniorzy mogą łatwo znaleźć opiekunów oferujących swoje usługi. Aplikacja umożliwia szukanie i rezerwowanie opiekunów na podstawie ich umiejętności, dostępności i opinii innych użytkowników. Jest to świetne narzędzie dla osób starszych, które potrzebują wsparcia w prostych czynnościach, takich jak zakupy, gotowanie czy sprzątanie.

Likes:
0 0
Views:
45
Article Categories:
Narzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *