Ile zarabiają kierowcy autobusów?

Zarobki na stanowisku kierowcy autobusu są zróżnicowane. Zależą one głównie od profilu, czasu oraz od miejsca pracy. Ile wynoszą aktualnie zarobki kierowców autobusów?

Kierowca autobusu – ile wynosi jego pensja?

W ostatnich latach wysokość pensji kierowców autobusów poszła znacznie w górę. Ile zarabia kierowca autobusu?

W 2022 roku średnia pensja kierowcy autobusu plasuje się na poziomie od 3500 do 4500 złotych netto, czyli na rękę. Kierowcy z dłuższym stażem mogą liczyć na pensję ponad 5000 złotych netto.

Pensja jest przy tym zależna od liczby przepracowanych godzin, nadgodzin, pracy w nocy, w weekendy, a także dodatków wypłacanych kierowcom. Mogą oni otrzymać między innymi dodatki za dużą frekwencję w pracy, premię regulaminową.

W wielu miastach kierowcy autobusów otrzymują też dodatkowe bonusy, między innymi dofinansowania wczasów, karty sportowe, bilety na komunikację miejską.

Niektóre spółki opłacają również koszty związane z uzyskaniem uprawnień do prowadzenia autobusu – kierowca musi jednak zobowiązać się, że przez wskazany okres będzie pracować w spółce, ponieważ w przeciwnym razie będzie musiał oddać opłatę za kurs.

Zarobki kierowcy autobusu miejskiego i turystycznego

Różnice w zarobkach widoczne są zależnie od rodzaju zajmowanego stanowiska. Kierowcy autobusów mogą pracować w spółkach miejskich, ale również w prywatnych firmach, które obsługują przewozy lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe.

Wybierając swoją ścieżkę kariery, należy wtedy uwzględnić zalaty i wady kierowcy autobusu na konkretnym stanowisku. W przypadku autobusów miejskich kontakt z klientem jest znacznie częstszy niż w przypadku przewozów międzynarodowych. Wyjazdy za granicę oznaczają jednak konieczność dłuższego przebywania poza domem, podczas gdy kierowca autobusu miejskiego każdego dnia może do niego wrócić.

Gdy chodzi o różnice w zarobkach, kierowcy autobusów turystycznych na ogół zarabiają więcej w porównaniu do kierowców autobusów miejskich. Najwyższe zarobki można zauważyć w firmach realizujących zagraniczne przewozy. Jednak w ostatnim czasie również zarobki pracowników spółek miejskich stały się wyższe, dzięki czemu stanowią one atrakcyjną propozycję dla kierowców, którzy chcą mieć pracę na miejscu.

W jakim mieście kierowcy autobusów zarabiają najwięcej?

Różnice w zarobkach pomiędzy kierowcami autobusów dotyczą również miejsca ich pracy. Ile zarabia praca kierowca autobusu  warszawa, a ile w małej miejscowości powiatowej?

W przypadku dużych miast jak Warszawa, Kraków zarobki plasują się na wyższym poziomie niż w mniejszych miejscowościach i różnią się nawet o ponad 2000 złotych na rękę.

Najwyższe zarobki na stanowisku kierowcy autobusu dotyczą województw mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego oraz wielkopolskiego. Najniższe natomiast województw świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego.

Likes:
0 0
Views:
268
Article Categories:
Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *