Jak skompletować dobre kino domowe? Poznaj urządzenia, które zagwarantują kinowy lub koncertowy efekt

Efekt dźwiękowy w kinie jest naprawdę imponujący. Można powiedzieć, że dźwięk aż człowieka przeszywa. Ów efekt można osiągnąć także w domu. Wystarczy tylko odpowiednio skompletować kino domowe. Poznaj urządzenia, które są must have.

Zbuduj zestaw kina domowego od podstaw

Jeżeli chcecie obejrzeć film, a przy tym czuć emocje, nie musicie wcale iść do kina. Warto wybudować swoje własne kino i to od podstaw. Na pewno duże znaczenie mają głośniki. Warto tutaj postawić na głośniki w systemie 5.1. Składa się on z głośnika centralnego, dwóch kolumn frontowych, dwóch kolumn dźwięku otaczającego oraz niskotonowego subwoofera. Przy właściwym rozmieszczeniu poczujecie, że dźwięk otacza Was z każdej strony. Oczywiście możecie pójść o krok dalej i wybrać zestaw 7.1., który posiada dodatkowe głośniki tylne. Zwiększa to jeszcze doznania przestrzenne. Jeżeli Wasz budżet jest wyższy i możecie sobie pozwolić na bardziej zaawansowany sprzęt, to pamiętajcie, aby wybrać głośniki obsługiwane przez amplitunery AV. Te systemy generują dźwięki obiektowe, które mogą być niezwykle dokładnie rozmieszczone w przestrzeni, a to oznacza, że osiągniecie w pełni trójwymiarowy dźwięk, który będzie odbijał się od powierzchni i dochodził do słuchacza ze wszystkich kierunków.

Jaki telewizor do kina domowego wybrać?

Oczywiście trzeba znaleźć też dobry telewizor i tutaj najlepiej postawić na ekran o wielkości minimum 55 cali. Dobrze jeżeli posiada skalowanie do 4k, choć jeżeli możecie sobie pozwolić, to wybierzcie telewizory 8k, które są jednak droższe. Dobrze jeżeli telewizor posiada technologię Quantum mini LED, co zapewnia realistyczny obraz. Ważny jest także procesor, który rzecz jasna musi być maksymalnie wydajny. Aby móc cieszyć się jaśniejszym obrazem jak w kinie, dobrze wybrać telewizor z dużą luminacją. Za sprawą czujników światła zyskuje się natomiast optymalizację obrazu na podstawie warunków oświetlenia w danym pomieszczeniu. Oznacza to, że nawet w dzień można zobaczyć drobne szczegóły. Bardzo dobrą ofertę ma LG czy  oczywiście Samsung oraz Sony. Jeżeli chcecie telewizor z jeszcze wyższej półki, to powinniście postawić na model, który posiada neuronowy procesor 8k, niewidoczne krawędzie oraz przynajmniej 33 miliony pikseli. Dzięki temu obraz będzie ultra rzeczywisty. Taka rozdzielczość jest czterokrotnie wyższa od 4k, co zapewnia maksymalny realizm scen. Za sprawą powłoki antyrefleksyjnej nie będziecie rozpraszać się odblaskami świetlnymi. Możecie więc usiąść tam gdzie chcecie i nadal oglądanie będzie Wam sprawiało taką samą przyjemność.

Soundbar – jak wybrać najlepszy?

Oczywiście trzeba też wybrać soundbar. Warto wiedzieć, że soundbary to nic innego jak przystawki, które umieszcza się najczęściej nad bądź pod ekranem telewizora. Za ich sprawą zyskujecie świetne nagłośnienie. Soundbars są dobrą alternatywą dla systemu stereo. Rzeczywiście poprawia jakość dźwięku. Warto tutaj postawić na soundbar Samsung, który zapewnia korekcję brzmienia, ale też korekcję wielopasmową. Oczywiście zapewnia też automatyczną korekcję akustyki. Duże znaczenie ma również fakt, że to urządzenie jest bezproblemowe w konfiguracji, niezwykle proste w montażu i jeszcze łatwiejsze w obsłudze. Jeżeli rzeczywiście chcecie cieszyć się dźwiękiem przestrzennym i nie wystarcza Wam tylko dźwięk z głośnika telewizora, to można powiedzieć, że to must have. Soundbar może współpracować nawet z systemem 7.1. Dzięki temu dźwięk będzie wydobywał się zarówno z kanałów przednich, tylnych, dookolnych, a także z kanału centralnego i niskoczęstotliwościowego. Wyobraźcie sobie, że nowoczesne modele mogą wykorzystywać nawet odbicie fal akustycznych od powierzchni zarówno ścian, jak i sufitów, co rzeczywiście zwiększa doznania, ale też realizm całego przekazu. Oglądając koncert, poczujecie się jakbyście byli jego uczestnikami.

Likes:
0 0
Views:
316
Article Categories:
MultimediaTechnologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *