Odbojniki samochodowe – zabezpiecz auto przed uszkodzeniem w garażu!

Masz wąski garaż i obawiasz się o uszkodzenie drzwi albo zderzaków swojego samochodu podczas parkowania? Zastosuj odbojniki, które ochronią przed zniszczeniem karoserię Twojego pojazdu i dodatkowo ściany pomieszczenia!

Do czego przeznaczone są odbojniki?

Odbojnik, również odbój jest rodzajem elementu wykonanego najczęściej z gumy albo z pianki. Do czego służą odbojniki? Ich głównym zadaniem jest absorbowanie siły uderzeń i ochrona przed pojawieniem się uszkodzeń powierzchni, na przykład wgnieceniami, zarysowaniami.

Za pomocą odbojników można również zabezpieczyć swój samochód podczas parkowania w garażu. Do tego celu przeznaczone są specjalne odbojniki gumowe samochdowe, które mogą być zamontowane zarówno na pojeździe, jak i na ścianach pomieszczenia.

Jakie odbojniki samochodowe zastosować?

Odbojniki można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na odbojniki do drzwi i pomieszczeń. Jakie z nich warto zastosować do ochrony auta w garażu?

Odbojniki na samochód
Odbojniki samochdowe montowane są bezpośrednio na pojeździe, głównie na jego drzwiach. Mają formę gumowych wypustek, narożników oraz pasków, które umieszcza się drzwiach przednich i tylnych pojazdu, lusterkach, zderzakach, by zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Są proste w montażu, ponieważ wyposażone są w warstwę samoprzylepną.

Takie elementy sprawdzą się zarówno w garażu, jak i w innych miejscach, na przykład na parkingach, by ochronić pojazd przed uszkodzeniem.

Odbojniki do pomieszczeń
Tego typu odboje montuje się bezpośrednio na ścianach pomieszczenia. Nazywane są one również ochraniaczami naściennymi. Wykonane są z piankowych lub gumowanych mat, które nakleja się na ścianach po ich uprzednim oczyszczeniu.

Odbojniki tego typu można zastosować na całej długości ściany, dzięki czemu zapewniają one wtedy bardzo skuteczną ochronę zarówno dla samochodu, jak i dla nawierzchni ścian przed zniszczeniem.

Likes:
0 0
Views:
337
Article Categories:
Technologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *