Wynajem długoterminowy samochodu – poznaj jego korzyści i koszty!

Samochód można kupić na własność, wyleasingować, ale także zdecydować się na jego długoterminowy najem. Na czym dokładnie polega wynajem pojazdu na dłuższy okres? Jakie korzyści są z nim związane? Ile trzeba za niego zapłacić?

Na czym polega najem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodu jest ofertą, która polega na wynajęciu go na okres wynoszący najczęściej od 1 roku do 5 lat.

Najemca pojazdu może wtedy korzystać z niego w ramach opłacanych kosztów wynajmu, ale nie jest jego właścicielem. Może stać się nim wtedy, gdy zdecyduje się na jego wykupienie po zakończonym okresie najmu.

W ramach umowy można wynająć różne rodzaje samochodów, na przykład auto osobowe, dostawcze czy minibus. Do wyboru jest wiele modeli o zróżnicowanych specyfikacjach.

Kto może skorzystać z długoterminowego najmu auta?

Taka oferta skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, jak i osób prywatnych, dlatego ma uniwersalne zastosowanie.

Firmy doceniają najem długoterminowy pojazdów ze względu na brak obciążenia dla budżetu. Koszty są znane z góry, przewidywalne i niskie, ponieważ rozłożone są na dłuższy okres. To powoduje, że wynajem daje firmie większą elastyczność i bezpieczeństwo.

Osoby prywatne doceniają natomiast wynajem ze względu na jego wygodę. W ramach umowy najmu nie trzeba ponosić kosztów związanych z serwisem, naprawami, poszukiwać ubezpieczeń, ponieważ wszystkim zajmuje się wypożyczalnia samochodów.

Długoterminowy najem samochodu – dlaczego warto?

Wynajęcie auta ma wiele korzyści, ale także swoje wady. Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Do głównych zalet wynajmu samochodu zaliczane są:
– Przystępne koszty opłacane w ramach rat finansowych.
– Umowa serwisowa pozwalająca na przekazanie obowiązków związanych z przeglądami, naprawami, serwisem samochodu wypożyczalni.
– Korzyści podatkowe dla firm – możliwość „wrzucenia w koszty”.
– Brak konieczności samodzielnego ubezpieczania pojazdu.
– Brak konieczności wykupu samochodu po zakończeniu umowy najmu.

Głównym minusem najmu jest brak własności auta – można być jego właścicielem po wykupie. Także obowiązują limity kilometrów.

Jaka jest cena długoterminowego wynajmu samochodu?

O tym, ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu, decyduje przede wszystkim wybrany pojazd oraz czas najmu. Dodatkowo duże znaczenie ma rodzaj zawartej umowy i jej zakres.

Miesięczny koszt wynajęcia samochodu rozpoczyna się już od około 700 złotych, natomiast może dochodzić nawet do 2000 złotych. Dodatkowym wydatkiem, jaki należy ponieść, jest ubezpieczenie, które również rozkładane jest na miesięczne raty.

Należy pamiętać o tym, że w przypadku wynajmu konieczne jest wniesienie opłaty wstępnej, której koszt może wynosić od około 20 do 40 tysięcy złotych zależnie od wartości samochodu.

Likes:
0 0
Views:
139
Article Categories:
Uncategorized

All Comments

  • Przekonałem się, że Twój artykuł jest bardzo przydatny. Dajesz wiele przydatnych wskazówek dotyczących wynajmu samochodu na długi okres czasu. Dzięki!

    diabetyk24 22 sierpnia, 2022 7:52 am Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *