Jak zarabiać na muzyce?

Choć każdy artysta chce, aby jego twórczość była doceniana i uznawana, to jednak nie da się ukryć, że tworzenie muzyki jest także pracą zarobkową, która musi zapewnić byt. Nic więc dziwnego, że wielu artystów muzyków zastanawia się nad tym, jak zarabiac na muzyce i jednocześnie spełniać się jako twórca. Jak się okazuje, jest na to obecnie wiele sposobów.

Granie na ulicy

Na samym początku zdecydowanie najlepiej sięgnąć po znaną od lat metodę promowania swojej twórczości i zarabiania na niej, czyli granie na żywo na ulicy. Najlepiej w tym celu udać się na jakiś często odwiedzany przez mieszkańców i turystów plac czy też ulicę i tam rozpocząć swoje koncerty.
Jak można na tym zarobić? Przede wszystkim można uzyskać dość sporą gotówkę od przechodniów, którzy za możliwość posłuchania muzyki często wrzucają do futerału na instrument kilka monet. Co jednak najważniejsze, można jednocześnie podczas grania prowadzić sprzedaż swoich amatorsko nagranych płyt.
Jak się dodatkowo okazuje, bardzo często przechodnie nagrywają występy takich muzyków i filmy umieszczają w internecie. Jeśli nasza twórczość komuś się na tyle spodoba, aby tak zrobić, istnieje spora szansa na zyskanie dużej popularności.

Promocja muzyki w sieci

Kolejnym bardzo interesującym sposobem na to, aby zacząć zarabiać na własnej twórczości muzycznej, jest rozpoczęcie jej promowania w sieci. Jak powinna wiec wyglądać dystrybucja muzyki online?
Zdecydowanie najlepszym sposobem jest założenie konta na jednym z portali streamujących muzykę, czyli np. Spotify, Tidal czy też YouTube. Dzięki temu otrzymuje się dostęp do olbrzymiej bazy użytkowników, którzy mogą natrafić na naszą twórczość. Co więcej, warto jednocześnie założyć swoją stronę internetową, na której pojawiać się będą informacje o twórczości, lecz co najważniejsze, możliwe będzie kupienie cyfrowych nagrań lub też fizycznych wydań naszej muzyki. Co ciekawe, wielu twórców taki sposób sprzedaży własnej muzyki łączy ze sprzedaż np. prostych koszulek z logo zespołu czy też z grafikami do niego nawiązującymi. Jest to świetne dodatkowe źródło dochodu.

Likes:
1 0
Views:
283
Article Categories:
Technologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *