Nadruk na torbach bawełnianych techniką sitodruku – zalety i wady

Torby bawełniane mogą być doskonałym pomysłem na gadżet firmowy. Do ich znakowania stosuje się różne metody nadruku, wśród których najpopularniejszą jest sitodruk. Na czym polega proces sitodruku? Jakie są jego zalety i wady?

Jak odbywa się proces sitodruku?

Sitodruk jest jedną z najczęściej prowadzonych technik druku, która stosowana jest przede wszystkim na tekstyliach. Dzięki niej można otrzymać estetyczne i wytrzymałe nadruki na torbach płóciennych w wielu kolorach.

Zasadniczo proces sitodruku prowadzony jest z wykorzystaniem specjalnych matryc w postaci sit. Na sito nakłada się emulsję i naświetla się ją, aby uzyskać wzór. Następnie sito układa się na materiale do druku i rozprowadza się po nim farbę z użyciem narzędzia – rakla. Farba przechodzi przez wolne oczka w siatce, aby uzyskać nadruk.

Podczas sitodruku można uzyskać nadruk jednokolorowy przy użyciu jednej matrycy lub wielokolorowy wtedy, gdy wykorzysta się kilka matryc. Maksymalnie maszyny do nadruku na torbach i innych tekstyliach techniką sitodruku wykorzystują 8 kolorów.

Sitodruk na torbach bawełnianych – zalety i wady

Techniką sitodruku prowadzona jest najczęściej produkcja toreb reklamowych z nadrukiem oraz innych tekstyliów, na przykład koszulek, czapeczek, parasoli. Jakie są najważniejsze zalety i wady tej techniki druku?

Zalety sitodruku na bawełnianych torbach reklamowych:
– Atrakcyjna cena – dotyczy szczególnie większych nakładów.
– Duża trwałość – farby używane podczas procesu sitodruku są wysoce odporne na czynniki zewnętrzne, między innymi wilgoć, pranie, ścieranie.
– Różne kolory – nadruk może być jednokolorowy albo wielokolorowy.
– Wysoka precyzja – sitodruk pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych nadruków.
– Uszlachetnianie – nadruk może być wykonany z użyciem brokatu, żelu, farby fluorescencyjnej, druku puchnącego, 3D.

Wady sitodruku na bawełnianych torbach reklamowych:
– Mniejsza opłacalność przy niskich nakładach – związana jest z kosztami przygotowania matryc.
– Wyższy koszt przy większej liczbie kolorów – w przypadku wykonania nadruku z użyciem wielu kolorów, czyli wielu matryc, koszty są wyższe.
– Proste nadruki – proces sitodruku pozwala na uzyskanie najlepszych efektów wtedy, gdy nadruki są proste, nie mają przejść gradientowych.
– Prasowanie na lewej stronie – nie należy używać żelazka bezpośrednio na nadrukach wykonanych metodą sitodruku, aby ich nie uszkodzić, dlatego prasowanie możliwe jest tylko na lewej stronie.

Gdzie zamówić torby z nadrukiem techniką sitodruku?

Aktualnie produkcja toreb reklamowych z nadrukiem jest prowadzona przez firmę artpress.pl dysponującą odpowiednimi maszynami do druku sitodrukiem. Zamówienia na nadruki na torbach bawełnianych można składać przez internet. Nie ma wtedy potrzeby udawania się osobiście do drukarni, ponieważ zlecenie można przekazać online. Gotowe torby są przesłane na wskazany adres.

Likes:
0 0
Views:
511
Article Categories:
FirmaNarzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *