Jaki zestaw kina domowego wybrać? Poradnik + główne parametry

Chcesz czuć się jak w kinie podczas oglądania filmów w domowym zaciszu? Pomyśl o zakupieniu zestawu kina domowego! Co wybrać? Podpowiadamy, na jakie parametry należy zwrócić wtedy swoją uwagę, by zakup był strzałem w dziesiątkę!

Dlaczego warto kupić kino domowe?

Standardowe telewizory dysponują najczęściej tylko dwoma głośnikami. To za mało, aby uzyskać efekt głębokiego, przestrzennego brzmienia muzyki i efektów dźwiękowych. Jeżeli zatem chcesz oglądać przeboje kinowe w Twoim domu w wyjątkowej jakości, kino domowe na pewno będzie udanym zakupem.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że zestaw kina domowego sprawdzi się nie tylko podczas oglądania telewizji, ale też słuchania muzyki czy grania w gry na konsoli, dlatego to uniwersalny sprzęt o szerokim zastosowaniu.

Kino domowe – jakie elementy wchodzą w jego skład?

Zestaw kina domowego zbudowany jest z kilku współpracujących ze sobą elementów, które pozwalają na uzyskanie niesamowitej jakości domowej rozrywki.

Elementy kina domowego:
– Głośniki – to główny element wchodzący w skład zestawu. Do wyboru są zestawy głośnikowe w różnych wariantach, na przykład zestawy 2.1 składające się z dwóch głośników albo listwy i subwoofera, zestawy 5.1 z dodatkowymi głośnikami dla efektu przestrzennego, a nawet tak rozbudowane jak 7.1 czy 11.2.
– Amplituner – to urządzenie służące do sterowania głośnikami, które pozwala na uzyskanie realistycznych efektów dźwiękowych.
– Odtwarzacz płyt – obecnie dostępne są odtwarzacze Blu-Ray oraz DVD.

Paramenty kina domowego – na co zwrócić uwagę?

W sprzedaży można znaleźć różne warianty kin domowych. Jaki zestaw kina domowego wybrać?

Gdy liczy się jakość, warto postawić na markowe zestawy kina domowego, które wyróżniają się wykorzystaniem najlepszych podzespołów oraz mają wiele pozytywnych opinii od użytkowników.

By efekt był najbardziej realistyczny, warto wybierać zestawy z większą liczbą głośników (kanałów) i zwrócić uwagę na technologie używane przez producentów. Ważne są też dodatkowe parametry, na przykład możliwość bezprzewodowego połączenia za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth do stosowania zewnętrznych urządzeń do streamowania.

Ważna jest także zależność jak moc głośników a wielkość pomieszczenia – im pomieszczenie będzie większe, tym moc powinna być wyższa, by wypełnić je dźwiękami.

Likes:
2 0
Views:
594
Article Categories:
Multimedia

All Comments

  • Ludzie szukają sposobów na uprzyjemnienie swojego salonu lub pokoju. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zakup zestawu kina domowego i niektórych akcesoriów. Warto więc zastanowić się, jak przygotować pomieszczenie przed zakupem nowego zestawu kina domowego, aby całość ze sobą współgrała.

    elewacyjnie 13 lutego, 2022 3:29 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *