Mobilny czy światłowód – jaki internet do biura wybrać?

Wybór odpowiedniego internetu do biura powinien być zawsze poprzedzony dokładną analizą dostępnych ofert. Na co warto się zdecydować – internet mobilny czy internet światłowodowy? Sprawdź nasze porównanie!

Internet mobilny do biura

Mobilny internet daje obecnie podłączenie do sieci w niemalże każdym miejscu. Za pomocą szybkich połączeń przez technologie LTE oraz 5G można szybko pobierać i wysyłać dane niezależnie od lokalizacji.

Oferta internetu mobilnego do biura sprawdzi się wtedy, gdy w danym budynku nie ma dostępu do sieci przewodowej lub też przedsiębiorcy zależy na większej niezależności, na przykład wtedy, gdy zmienia on miejsce swojej działalności albo często wykonuje ją poza biurem. Jaki internet do biura w wariancie mobilnym będzie najlepszy?

Przede wszystkim warto sprawdzić na limity danych, ponieważ to one stanowią w tym przypadku największe ograniczenie. Im zatem będą wyższe, tym lepiej.

Można spotkać się też z internetem mobilnym bez limitu dla firm. Warto jednak sprawdzić, co kryje się pod taką ofertą, ponieważ może to oznaczać, że po przekroczeniu limitu internet będzie dostępny, lecz w niższej prędkości. Dokładne informacje o ofertach można znaleźć w regulaminach i umowach.

Internet światłowodowy do biura

Do biura zdecydowanie najlepszą opcją będzie internet światłowodowy, na przykład od operatorów jak AirMax intrenet, Orange, Vectra, Netia czy UPC. Wtedy można uzyskać maksymalne prędkości połączenia bez limitów danych.

W zestawieniu internet mobilny czy światłowód internet światłowodowy ma jednak jeden minus – jest on dostępny tylko w wybranych lokalizacjach, dlatego nie można skorzystać z niego wszędzie. Alternatywą jest wtedy wolniejsze połączenie przez łącza telefoniczne.

Wybierając ofertę stacjonarnego, przewodowego internetu dla biura, przedsiębiorca może korzystać z niego także z dodatkowymi usługami, na przykład ze stałym adresem IP czy też ze specjalnymi pakietami bezpieczeństwa.

Likes:
0 0
Views:
570
Article Categories:
InternetTechnologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *