Jak odmienić wygląd elewacji starego domu?

Stary dom może uzyskać całkowicie nowy wygląd, gdy zmieni się jego elewację na inną. Jak odmienić elewację w domu wybudowanym przed laty?

Nowa elewacja i termoizolacja – najlepsze połączenie

Aby stary dom nie tylko wyglądał jak nowy, ale także był cieplejszy, odnowienie elewacji warto połączyć z pracami termoizolacyjnymi, czyli wymianą okien oraz ociepleniem ścian.

Zdecydowana większość starych domów jest nieocieplona. Dom bez termoizolacji znacznie szybciej się wychładza, co powoduje, że trzeba stale dostarczać energię cieplną, by utrzymać w nim komfortowe temperatury. W efekcie skutkuje to wysokimi rachunkami za ogrzewanie.

Przeprowadzenie prac termoizolacyjnych i nowa elewacja domu to zatem bardzo dobry duet, aby stary dom mógł nie tylko wyglądać estetycznie, ale także poprawić swoje parametry termiczne.

Odnowienie elewacji starego domu – materiały

Wybór materiałów zależny jest głównie od zakresu prac. Gdy planowana jest kompleksowa termomodernizacja, obecne tynki można skuć lub naprawić miejscowo, gdy są uszkodzone.

Izolację pokrywa się nowymi tynkami cienkowarstwowymi, które mogą być pomalowane na różne kolory i wykończone dekoracyjnymi detalami. Przykładowo projektowanie elewacji online może uwzględniać zastosowanie elewacji drewnopodobnych ze styropianu, cegły klinkierowej czy kamienia naturalnego.

Gdy dom nie wymaga docieplenia, tynki są nadal w dobrym tanie, wtedy elewacja domu może być odnowiona materiałami jak siding, deski lub ich imitacja, kształtki betonowe czy płytki klinkierowe przypominające cegłę.

Likes:
1 0
Views:
483
Article Categories:
Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *