Kiedy najlepiej kupić smartfon? Nie zawsze opłaca się czekać na zniżki

Myślisz o zakupie nowego smartfona? W sklepach znajdziesz mnóstwo modeli w cenach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Sprawdź, kiedy najlepiej kupić telefon, by nie przepłacić!

Nowy telefon zamiast serwisowania starego

Dzisiaj, gdy naprawa i serwis telefonów warszawa są niekiedy bardzo drogie, wiele osób decyduje się na zakupienie nowego telefonu po okresie ochrony gwarancyjnej i rękojmi. Dotyczy to w szczególności poważniejszych usterek, na przykład zbicia wyświetlacza czy zalania urządzenia.

Co więcej, nowy smartfon można często zamówić w naprawdę przystępnej cenie, a także ze znacznie lepszą specyfikacją od dotychczasowego. Kiedy najlepiej kupić smartfon, by zaoszczędzić na nim najwięcej?

Kiedy telefony tanieją?

Ceny smartfonów zmieniają się nieustannie. Właśnie dlatego często zadawanym pytaniem jest – kiedy tanieją telefony? Wszystko zależy od daty wprowadzenia urządzenia do sprzedaży i od jego marki.

Najwyższe ceny dotyczą najnowszych modeli, które niedawno weszły na rynek. Następnie utrzymują się na podobnym poziomie cenowym przez około 4-6 miesięcy, aby potem zacząć tanieć. Wysokość obniżek zależy od wyjściowej ceny telefonu oraz marki. Zwykle modele prestiżowych producentów tanieją wolniej od tych zaliczanych do kategorii ekonomicznej.

Często lepiej kupić niższy model

Na rynek ciągle wchodzą kolejne smartfony i często bardziej opłaca się kupić nowy model z niższej klasy cenowej niż wypuszczonego w zeszłym roku flagowca.

Nowsze smartfony mają lepsze podzespoły i wykorzystują nowocześniejsze technologie, dlatego bardziej kalkuluje się wybranie nowszego, ale niższego modelu niż starszego i wyższego.

Likes:
1 1
Views:
2131
Article Categories:
Technologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *