Telewizory 2021 – jaki wybrać do salonu?

Wybór telewizora do domu, wbrew pozorom, wcale nie jest łatwym zadaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele aspektów, a następnie zdecydować się na ten jeden spośród bogatej oferty sprzętu. Jak wybrać odpowiedni model telewizora do salonu oraz które modele warto wziąć pod uwagę?

Kryteria wyboru TV

Zanim zaczniemy oglądać dostępne na rynku telewizory, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec tego sprzętu. Zastanówmy się, czy telewizor ma nam służyć wyłącznie do oglądania telewizji i filmów czy może również do gier. Dobrze jest również przemyśleć, na jakich funkcjach dodatkowych nam zależy. Bardzo ważnym aspektem, od którego będzie zależał nasz wybór, jest wielkość naszego salonu, w którym będziemy ustawiać T., gdyż będzie to rzutowało na dopasowanie najlepszej przekątnej, gwarantującej pełen komfort podczas oglądania. Przykładowo, telewizor o przekątnej 65 cali powinien być oddalony od naszej kanapy o ok. 1,4 – 1.5 metra. Wystarczy więc zmierzyć odległość kanapy od miejsca, gdzie będzie znajdowała się matryca, a następnie wartość tą, wyrażoną w centymetrach, pomnożyć razy 2,1. Uzyskany wynik będzie dla nas informacją, jaka powinna być przekątna ekranu.

Kolejnym kryterium, którym warto kierować się, wybierając TV, jest rozdzielczość. Najbardziej popularną i pożądaną obecnie jest rozdzielczość 4k, więc jeśli zależy nam na wysokiej jakości obrazu, warto szukać właśnie takiej rozdzielczości w wybranym przez nas modelu telewizora.

I wreszcie zastanówmy się, na jakiś funkcjach dodatkowych nam zależy. Jeśli chcemy mieć pełen dostęp do internetu z poziomu TV, obsługiwać aplikacje takie jak /netflix, , Apple TV etc. wybierzmy Smart TV.

Popularne modele telewizorów – dobry wybór na 2021 rok

Wśród konsumentów największą popularnością cieszy się kilku producentów telewizorów, których produkty wyróżniają się jakością, ale przede wszystkim, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby klientów.

Są to takie marki jak Samsung, Xiaomi czy Philips. Jeśli natomiast chodzi o konkretne modele telewizorów, które warto rozważyć podczas zakupu sprzętu na 2021 rok, to poniższe modele z pewnością zasługują na uwagę, gdyż oferują bardzo dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie.

Samsung QE55Q74TA

Ten model uznaje je się za jeden z najbardziej luksusowych w średniej półce cenowej. Posiada on niesamowitą ostrość obrazu obrazu dzięki zastosowaniu matrycy QLED wykorzystującej technologię Quantum Dot. Jest to również doskonały telewizor dla graczy, gdyż dzięki funkcji Real Game Enhancer+ mogą oni doświadczać jeszcze lepszego dźwięku lepszej widoczności każdej sceny. Telewizor posiada procesor Quantum 4K, który zapewnia bardzo realistyczny obraz oraz dźwięk podczas oglądania filmów dostosowując je do danego pomieszczenia – jego akustyki oraz jasności.

Xiaomi Mi LED Smart TV 4S

Telewizory Xiaomi coraz bardziej dominują rynek, a to za sprawą doskonałego stosunku jakości do ceny. Szczególnie warto zwrócić uwagę na model Mi LED Smart TV 4S, który posiada rozdzielczość 4K zapewniając doskonałe doznania zarówno podczas oglądania filmów, jak i w czasie gry.

Telewizor ten wykorzystuje technologię HDR oraz Motion Smooth, które zapewniają niezwykłą płynność obrazu nawet podczas dynamicznych scen. Funkcja Smart dostarcza natomiast wielu dodatkowych opcji przydatnych podczas codziennego użytkowania.

Philips 65PUS9435

Ten telewizor oferuje z kolei wyjątkowe doznania wzrokowe dzięki rozdzielczości Ultra HD, zapewniającej bardzo realistyczny obraz o szerokiej skali barw oraz głębi.

Doskonałe brzmienie możliwe jest dzięki Bowers&Wikings z obsługą Dolby Atmos, a także technologii Ambilight. Telewizor posiada również funkcję Smart z systemem Android.

Wybór idealnego telewizora wcale jest łatwy. Warto jednak rozważyć powyższe modele, gdyż trafiają one w bardzo szerokie potrzeby nawet wymagających użytkowników.

Likes:
0 0
Views:
484
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *