6 najlepszych programów do samodzielnego projektowania wnętrz

W obecnych czasach, coraz szersza grupa osób pragnie we własnym zakresie wybierać poszczególne elementy wyposażenia swojego domu, zamiast zostawiać to projektantowi. Jest to w pełni zrozumiałe – taki brak „kontroli” nie musi odpowiadać każdemu. Dodatkowym, niezaprzeczalnym plusem samodzielnego urządzenia mieszkania czy domu jest po prostu aspekt finansowy. Poniżej przedstawiamy najlepsze oprogramowanie do wizualizacji domów. Wszystkie są na tyle dobre, że ich kolejność jest przypadkowa.

Warto jednak zaznaczyć, że programy te nie są przeznaczone do użytku profesjonalnego. Z ich pomocą można między innymi sprawdzić, jak wyglądałby nasz dom z określonymi przedmiotami – jednak zawodowi projektanci korzystają z zupełnie innych narzędzi. Jednocześnie – my sami widzimy swój dom i możemy określić dokładnie wiele kwestii, bez konieczności uzyskiwania szczegółowych zrzutów.

1. Sketchup Make

Ten program występuje w dwóch wersjach – darmowej i odpłatnej. Zdecydowaną zaletą tego narzędzia jest szeroka możliwość jego dopasowania za pomocą dodatków – dzięki nim stworzymy niezapomniany projekt wnętrza własnego domu. Oczywiście, widać różnice między wersją darmową a płatną – jednak na prywatny użytek program bez opłat jest w pełni wystarczający.

2. AutoDesk HomeStyler

Tym razem całość działań odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. Program jest niezwykle rozbudowany i umożliwia między innymi uzyskanie rzutu 2D oraz 3D. Z jego pomocą można zaplanować również całą posesję. Uwaga: nie posiada polskiej wersji językowej.

3. Sweet Home 3D

To idealny wybór dla osób, które po pierwsze nie mają za dużo czasu, po drugie – lubią widzieć więcej. Podczas gdy inne programy do projektowania domów zapewniają możliwość oglądania jednego pomieszczenia na raz – Sweet Home 3D jest odpowiedni również do tego, by stworzyć całe mieszkanie (lub piętro) jednocześnie. Program wymaga instalacji środowiska uruchomieniowego JRE.

4. Blender

To bez wątpienia niezwykle interesujący program, przeznaczony nie tylko dla kogoś, kto chciałby zaprojektować wnętrze, ale również osób powiązanych z szeroko rozumianymi grami czy animacjami. Jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w tym zestawieniu – jednak nie sprawdzi się u każdego. Choć ilość opcji, jakie oferuje jest imponująca – nie wszyscy potrafią odnaleźć się w jego nietypowym interfejsie.

5. Live Interior 3D Free

Jego interfejs na pierwszy rzut oka przypomina nieco znaną grę The Sims. Możemy z jego pomocą tworzyć projekty domów, które wyglądają niezwykle realistycznie dzięki opcji dostosowania wymiarów poszczególnych przedmiotów.

6. Pcon.planner

Program może przysporzyć nieco problemów osobie, która nie jest obeznana z działaniem tego rodzaju narzędzi, jednak warto się z nim zapoznać. Daje możliwość korzystania z gotowych projektów, ale również ich dostosowania do potrzeb. Na szczęście, producent zadbał również o nowicjuszy i stworzył szereg filmików z instruktarzami prawidłowej pracy z programem.

Powyższe programy z pewnością ułatwią stworzenie własnego wnętrza. Może i Ty zaprojektujesz swoje mieszkanie?

Likes:
0 0
Views:
533
Article Categories:
Narzędzia

All Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *