Typy filmów

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Od czasów kiedy rozwinęło się kino widzowie mają do wyboru wiele różnego rodzaju produkcji. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś o interesującej dla niego tematyce. Współcześnie filmy produkowane są na masową skalę. Już nie tylko zagraniczne produkcje cieszą się dużym powodzeniem, także nasze krajowe filmy cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają wielu widzów.

Podstawowy podział filmów wyróżnia filmy fabularne oraz animowane. Istnieją także produkcje dokumentalne, inne stworzone do celów oświatowych lub propagandowych. Ponadto inny podział zależny jest od długości danego filmu, tak więc powstają filmy krótkometrażowe, średniometrażowe oraz pełnometrażowe.

Widzowie mają do wyboru także przeróżne gatunki filmowe. Ostatnio wiele osób zafascynowanych jest serialami lub telenowelami. Tego typu produkcje nie są wprawdzie wysokich lotów, ale w zamian za to są bardzo życiowe dzięki czemu posiadają wielu zwolenników, którzy oglądają nawet kilkaset odcinków. Do pozostałych gatunków filmowych, które są często prezentowane zarówno w telewizji publicznej jak i prywatnej należą komedie, dramaty, filmy akcji, horrory i filmy fantasy, przygodowe, obyczajowe oraz katastroficzne.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Likes:
0 0
Views:
587
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *