Naziemna telewizja cyfrowa

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

W dniu 23 lipca, kiedy to wyłączono ostatnie nadajniki analogowe, naziemna telewizja cyfrowa stała się dostępna na terenie całej Polski. Ta zmiana niesie ze sobą wiele zalet – przede wszystkim nadawanie sygnału w sposób cyfrowy uodparnia go na wszelakie zakłócenia – obraz nie jest zaśnieżony, a dźwięk nie szumi.

Ponadto można zaobserwować zdecydowaną poprawę rozdzielczości odbieranego obrazu, jak również krystaliczną czystość dźwięku nadawanego dzięki technologii cyfrowej w sposób wielokanałowy, co jest istotne zwłaszcza dla osób, które zainwestowały w porządnej jakości zestaw głośników kina domowego. Ponadto, w zależności od tego, czy nadawca udostępnia taką opcję, można wyłączyć lektora i delektować się oryginalną ścieżką dźwiękową. Dodatkowo, gdy jest to możliwe możemy włączyć napisy. Taka konfiguracja może się przydać np. przy nauce języka obcego.

Ponadto, jak wynika z oficjalnej strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w przyszłości będzie można również korzystać z tzw, wypożyczalni filmów na życzenie. Korzyścią już przez nas uzyskaną jest poszerzenie oferty programowej – wcześniej, w technologii analogowej, było dostępne jedynie kilka kanałów, a obecnie, dzięki wprowadzeniu naziemnej telewizji cyfrowej, oferta ta poszerzyła się do kilkunastu kanałów, zlokalizowanych na trzech multipleksach. Warto również nadmienić, iż po telewizji, nadeszła kolej na radio – tu również zajdzie cyfryzacja.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Likes:
0 0
Views:
463
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *