Cyfrowa telewizja czyli jak nie spełniły się obawy

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Obawy wielu osób musiały w końcu się spełnić, w pewnym momencie więc w domach kolejnych Polaków zagościła cyfrowa telewizja. Pojawiła się dość nieoczekiwanie, przyzwyczajeni do telewizji analogowej byliśmy bowiem przekonani o tym, że minie jeszcze wiele czasu, zanim się zadomowi.

Okazało się jednak, że czas dany nam na przygotowania skończył się, my zaś nie mogliśmy zdecydować się na nic innego poza akceptacją rzeczywistości. Obawy były ogromne, nawet dziś trudno przy tym wyciągać w pełni wiążące wnioski. Nie da się jednak ukryć, że możemy pozwolić sobie na ostrożny optymizm. Być może cyfrowa telewizja nie jest w pełni tym, czego oczekujemy, okazało się jednak, że nie jest również rozwiązaniem, które można byłoby wyłącznie krytykować. Nie spełniły się również prognozy sceptyków obawiających się, że jej pojawienie się odetnie od sygnału telewizyjnego osoby biedne i starsze.

Tu spora jest zasługa społecznych kampanii informacyjnych, pojawiły się one bowiem na tyle szybko, że możliwe stało się przygotowanie na zmiany nawet tej części społeczeństwa, która uważa, że zawsze ma czas na to, aby dostosować się do nich. A przecież cyfrowa telewizja może być w przyszłości jeszcze lepsza niż ma to miejsce obecnie.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Likes:
0 0
Views:
528
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *