Rewolucja cyfrowa

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Postęp technologiczny jest ogromny. Jeszcze pół wieku temu wszyscy zachwycali się nowym medium jakim była telewizja. Dzisiaj jeden, dwa a nawet trzy odbiorniki telewizyjne nikogo nie dziwią. Zresztą w sferze samej telewizji sporo się zmieniło. W całej Polsce od 20 maja, został wyłączony analogowy sygnał telewizyjny.

Zamiast tego mamy telewizję cyfrową. Zmiany są więc widoczne gołym okiem. Telewizja cyfrowa daje nam zdecydowanie więcej kanałów niż telewizja analogowa. By móc jednak odbierać cyfrowy sygnał, należy zaopatrzyć się w specjalny dekoder. Jego koszt nie powinien przekraczać 200 zł. Wielu posiadaczy starych telewizorów, podejmuje tez decyzję o kupnie nowego telewizora z wbudowanym już dekoderem. W rezultacie wyniki sprzedaży poszczególnych marketów i sklepów ze sprzętem elektronicznym poszły znacznie w górę. Przeciętny konsument powinien jednak uważać na nieuczciwych sprzedawców.

Stare odbiorniki telewizyjne, do których trzeba dokupić dekoder sprzedają się zdecydowanie gorzej. W efekcie wielu sprzedawców ukrywa o tym informacje przed kupującym. Ciąży na nim jednak obowiązek informowania o raku wbudowanego dekodera. Rewolucyjna telewizja cyfrowa powinna być już w każdym polskim domu.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Likes:
0 0
Views:
479
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *