Warunki dla telewizji

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Posiadanie telewizji wydaje się w dzisiejszych czasach dobrem oczywistym, nie podlegającym specjalnym dyskusjom. Nie mniej jednak okazuje się, że żeby móc korzystać z cyfrowej telewizji satelitarnej należy w niektórych przypadkach liczyć się z trudnościami wynikającymi z hermetycznych przepisów. Dotyczą one zazwyczaj większych skupisk mieszkaniowych takich jak osiedla bloków należących do wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

Niejednokrotnie chętni na posiadanie satelity słyszą, że to po prostu niemożliwe. Spółdzielnie niechętnie udzielają zgody na zamontowanie anteny satelitarnej tłumacząc to zniszczeniem tynków zewnętrznych budynku czy też poszycia dachowego. Niektóre rozwiązały ten problem w dwojaki sposób – jedne pozwalają montować anteny do balustrad lub specjalnych wysięgników montowanych pod parapetami, inne po prostu wyznaczają miejsca na dachach, specjalnie je do tego przygotowując. Nie mniej jednak bywają i takie spółdzielnie, które podnoszą larum, że anteny szkodzą zdrowiu i znacząco psują ogólny widok budynku.

Na to wszystko przychodzi pomału kres. Cyfryzacja naziemnej telewizji spowodowała, że stare anteny telewizyjne w większości przypadków nie spełniały się w nowej roli. To też spowodowało, że klienci ruszyli po nowe, które najczęściej są dość okazałymi. W tych przypadkach spółdzielnie nie mogą ograniczyć dostępu do bezpłatnej telewizji, stąd też jest wielce prawdopodobne, że wcześniejsze tłumaczenia także będą nieaktualne.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Likes:
0 0
Views:
479
Article Categories:
Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *